List of Athletes from All 8 Teams in the Select People’s Volleyball Tournament 2023 at Sisaket

2023-07-14 14:17:00

List of athletes from all 8 teams in the “Select” People’s Volleyball Tournament 2023 at Sisaket

“Select” Volleyball Competition, People Kor Final of Thailand 2023, Win the King Kanitthathiraj Cup Department of HRH Princess Maha Chakri Sirindhorn Princess Maha Chakri Sirindhorn Between 15-20 July 2023 at V Sommai Building, Sisaket Province

list of athletes
Khon Kaen Star VC

1. (1.) Jiraporn Sangsingh (L)
2. (2.) Thikamporn Changkeaw (L)
3. (4.) Supatcha Kamtraraksa
4. (11.) Patrathip Saentrakul
5. (12.) Chompoonut Jitsabai
6. (14.) Panchiwa Singsena
7. (15.) Em-On Panusit
8. (17.) Sunita Seeban
9. (18.) Pajaree Maneesri
10. (21.) Pimtawan Thongyot
11. (22.) Anongphon Phromrat
12. (23.) Natchanan Mora

team officer
Team Manager: Mr. Panya Poltam
Head Coach: Mr. Sakon Chankaew
Coach: Mr. Ekarat Kweekkutan
Coach: Mr. Ukrit Sueangarmiam
Club Coordinator: Asst. Prof. Dr. Klomkliaw Mavieng

Supreme Thip Chonburi-E.Tech
1. (1.) Aditya Kaewnok
2. (2.) Suchawadee Sriraksa (L)
3. (4.) Natthakritta Chuekwon
4. (5.) Nattawan Padthaisong
5. (6.) Kannika Thipachot
6. (7.) Kanyarat Khun Mueang
7. (8.) Thirawan Saengob
8. (9.) Sutatta Chuawulim (L)
9. (11) Honey Kham Art (L)
10. (12.) Amonrada Rerksawang
11. (13.) Natthima Kubkaew
12. (15.) Nattharika Wasarn
13. (16.) Waranya Srilaong
14. (17.) Watchareeya Nuancham
15. (18.) Supawadee Panwilai
16. (19.) Waraporn Phumjaroen (C)
17. (23.) Kanokwan Tiansing
18. (29.) Darin Pinsuwan

team officer
Team Manager: Mr. Thanadit Prasopnet
Chief Instructor: Wing Commander Natthaphon Srisamuthnak
Coach: Mr. Thanadit Prasopnet
Coach: Mr. Warut Phromsri
Coach: Ms. Namphueng Kham-art
Trainer: Miss Thirawan Saengob
Physical Therapist: Ms. Suchitra Vachaiyung
Club Coordinator: Miss Namphueng Kham-art

Rangsit University
1. (4.) Kewalin Suwannawong
2. (5.) Yanin Duangjan (L)
3. (8.) Areerak Ampharat
4. (10.) Apinya Saengphaeng
5. (11.) Rujisaya Kansattru (L)
6. (12.) Samatchaya Langbupha
7. (13.) Rungruthai Saengsakorn
8. (14.) Yuwalee Choksamai
9. (16.) Kanjana Kuthaisong
10. (20.) Suthina Phasang
11. (23.) Chuleeporn Rithwises

team officer
Team Manager: Asst. Prof. Dr. Chanchai Suksuwan
Head Coach: Phatthanat Deema
Coach: Mr. Thanakorn Nonkaew
Coach: Mr. Thinnakorn Kokwilai
Physical Therapist: Mr. Anirut Kuadkan
Club coordinator: Phatthanat Deema

Hoa Chat Duc Sang Tia Sang (Vietnam – Athlete’s name is not translated)
1. (1.) Hoang Hong Hanh
2. (3.) Le Thi Thanh Lien (L)
3. (5.) Hoang Thi Hong Ngat (C)
4. (7.) Tran Tu Linh
5. (8.) Nguyen Thi Kieu Oanh
6. (9.) Tran Thi Bich Thuy
7. (10.) Bui Hong Nhung
8. (12.) Cao Thi Hoa Tham
9. (12.) Mai Huong Giang
10. (14.) Tichaya Boonlet – Tichaya Boonlet
11. (15.) Pham Thi Khanh Lam (L)
12. (16.) Nguyen Thi Thuy
13. (17.) Nguyen Thi Xuan
14. (18.) Trinh Thi Khanh
15. (19.) Ly ​​Thi Luyen
16. (20.) Luan Thi Loan
17. (21.) Nong Thuy Anh

team officer
Chief Instructor: Squadron Leader Padetsuek Wannachot
Coach: VU THI LAP
Coach: NGUYỄN HỮU HÀ

Nonthaburi City Municipality (U21)
1. (1.) Thidarat Minpran (L)
2. (2.) Parita Thongkum (L)
3. (3.) Thanawan Arunmuang
4. (4.) Sasiprapha Maneewong (C)
5. (5.) Kanyanut Palamasri
6. (6.) Nantikan Thanyaphu
7. (7.) Suchanan Nanudon
8. (8.) Ampha Sonsurat
9. (9.) Nannaphat Moonchakham
10. (10.) Pinyada Tohpa
11. (11.) Chantima Noratad
12. (12.) Achirayaporn Kamjaiboon
13. (13.) Warunee Kanram
14. (14.) Siriwan Deekaew

team officer
Team Manager: Mrs. Parawee Hoisung
Chief Instructor: Acting Second Lieutenant Thanakrit Inleang
Coach: Mr. Pornchai Pewthongngam
Trainer: Ms. Wanida Petcharat
Coach: Mr. Suban Phuathong
Coach: Ms. Kunthalee Manokit
Physical therapist: Ms. Sutamas Suthiwiriyakul

PEA-Sisaket
1. (2.) Piyanuch Pannoi (L)
2. (3.) Pornphan Kerdprach
3. (5.) Pleumjit Thinkaow (C)
4. (6.) Onuma Sittirak
5. (9.) Thaddao Nuekchaeng
6. (10.) Wilawan Apinyapong
7. (12.) Thapaphaiphan Chaisri
8. (13.) Nootsara Tomkom
9. (14.) Matchima Sawaengpol
10. (15.) Malika Kanthong
11. (16.) Pimpichaya Kokram
12. (18.) Atcharaporn Kongyot
13. (19.) Chatchuon Moksri
14. (20.) Supatra Phairot (L)
15. (21.) Hattaya Bamrungsuk

team officer
Team Manager: Mr. Udomsak Temwong
Head Coach: Mr. Supachai Jitjamroon
Coach: Mr. Warut Wisetsingh
Instructor: Air Force Master Sergeant Kittikhun Sriutthawong
Physiotherapist: Mrs. Araya Chaibangyang
Club Coordinator: Mrs. Charoensri Polkamjorn

Kasetsart University
1. (1.) Amitya Sridej
2. (2.) Panida Yokhawat (C)
3. (5.) Thidarat Suthi (L)
4. (6.) Phimolporn Kalasaeng
5. (7.) Thamonwan Boonruang
6. (8.) Kanchanaporn Boonsiri
7. (9.) Thamonwan Kaewka
8. (10.) Wirawan aims to hide the middle
9. (11.) Nattakorn Wangreabklang
10. (12.) Thirarak Jiapradhan
11. (14.) Wipawan Chunamkham
12. (15.) Taritsawan Supawitthayanon
13. (16.) Sadanan Panto
14. (17.) Siriyaporn Modham
15. (18.) Apinya Panchula
16. (19.) Anisa Kotkulpanya (L)
17. (20.) Busaya Machangreed
18. (22.) Valkwadi Phromyoi

team officer
Team Manager: Mr. Yuttachai Rattanawongphak
Head Coach: Mr. Veera Boon-In
Trainer: Ms. Nipa Saimuang

King Rice Bran Oil Angthong VC
1. (1.) Kanlayarat Khamwong (L)
2. (2.) Natthamon Luangwattanawilai (L)
3. (4.) Phattharawadi Khamn
4. (5.) Kanokporn Sangthong
5. (6.) Sachipanan Pansamang
6. (7.) Putthimon Ngamnuan
7. (9.) Papatchaya Palatham
8. (10.) Kanchana Srisaikaew
9. (11.) Thanyaporn Seeso
10. (12.) Warisara Seethalert
11. (13.) Rattanaporn Nabumrung
12. (14.) Apichyanan Torsri
13. (16.) Ratchada Chaonchom
14. (18.) Nirarat Srikuta

team officer
Team Manager: Mrs. Somchit Boonkongsen
Head Coach: Mr. Apirat Ngammithi
Coach: Mr. Thanakrit Chaipatchinda
Coach: Mr. Kritidet Artvichai
Physiotherapist: Mr. Ukrit Sueangarmiam
Club Coordinator: Mr. Apirat Ngammithi

group lottery results
Line A

1. PEA-Sisaket (former champion)
2. Kasetsart University
3. Khon Kaen Star VC
4. Nonthaburi City Municipality (U21)

Line B
1. Supreme Thip Chonburi-E.Tech (old vice-champion)
2. Duc Sang Chemicals Sports (HC Đức Giang – Vietnam)
3. Rangsit University
4. King Rice Bran Oil Angthong VC

competition program
July 15, 2023
Line B
10:00 a.m. Supreme Thip Chonburi-E. Tech meets Duke Sang Chemical Sport

Line A
12.30 Khon Kaen Star VC meets Nonthaburi City Municipality (U21)

Line B
3:00 p.m. Rangsit University found King Rice Bran Oil, Angthong VC.

Line A
5:30 p.m. PEA-Sisaket meets Kasetsart University.

July 16, 2023
Line B
10:00 a.m. Duke Sang Chemicals Sports meets King Angthong VC rice bran oil.

Line A
12.30 Kasetsart University meets Nonthaburi City Municipality (U21)

Line B
3:00 p.m. Supreme Thip Chonburi-E. Tech meets Rangsit University

Line A
5:30 p.m. PEA-Sisaket meets Khon Kaen Star VC

July 17, 2023
Line B
10:00 a.m. Supreme Thip Chonburi-E. Tech found King Rice Bran Oil, Ang Thong VC.

Line A
12.30 Kasetsart University meets Khon Kaen Star VC

Line B
3:00 p.m. Duke Sang Chemical Sport meets Rangsit University

Line A
5:30 p.m. PEA-Sisaket meets Nonthaburi City Municipality (U21)

1689351728
#Nootsara #joins #PEA #Check #names #slappers #Kor #Cup #battle

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.